Metin Barmanbay Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı

Metin Barmanbay Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı
  • 0
  • 117
  • 23 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Uzun yıllardır Radyo programcısı ve esnaflık yapan Metin Barmanbay, Türkiye´de 31 Mart 2024’te yapılması beklenen yerel seçimlerde AK Parti’den Edirne Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Barmanbay, AK Parti’den aday adaylığı başvurusunu yapan 4’ncü kişi oldu.Başvuru evraklarını teslim eden Barmanbay, partisinin binasında basın açıklamasında bulundu. Barmanbay’ı bu özel gününde sevenleri yalnız bırakmadı. Barmanbay, belediye başkanı olması durumda Edirne’de Türkiye’ye örnek teşkil edecek Ramazan ayı geçirileceğini söyledi.

Barmanbay : “Varsa yoksa ‘Edirne’ diyorum. Ben bu şehri çok seviyorum.  Bu şehre ne yapılabilir, ‘Bende adımı vurabilirim.’ Neden rahmetli bir Cengiz Varnatopu olmasın? Müşterilerilerim ve partimizi sevmeyenlerle yapmış olduğum konuşmalarda, ‘Hayatında AK Parti’ye oy verdin mi?’ hayır, asla da vermem. ‘Böyle bir yarışın içine girsem ne olur?’ ‘Metin Abi sen olursan geçtik oy vermeyi, çalışmaya bile varız’ dediler. Ben bu şehri Allah nasip ederse hayal edemeyeceği güzellikler buluşturmak istiyorum. Yıllar boyu konuşulacak Türkiye’nin gıpta ettiği ve edeceği örnek Ramazanlar yaşayacağız. Örnek, Londra, Singapur… Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış bir şehirde Ramazan neredeyse hiç yaşanılmıyor ama yılbaşı denilince her yerde geyikler, Noel ağaçları… Muhteşem bir Ramazan yaşayacağız. Allah belediye başkanı olmayı nasip ederse olduktan 1-2 hafta sonra Ramazan ayına giriyor olacağız. Geldiğimiz gibi biz bunu gerçekleştireceğiz.”

Radyo Maximum olarak yapmış olduğumuz görüşmeler sonrası kendisine başarılar diler ve bu süreç icinde´de yayınlarına ara verdiğini aciklamiş oldu. 

Video izle : 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir